قابل توجه دانش آموزان پایه ششم به هفتم

 

  • مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، نحوه ورود دانش آموزان پایه هفتم مدارس تیزهوشان را اعلام کرد.
  • به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای ، شرایط ثبت نام دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دربیرستان های استعداد درخشان سال 98-97 را اعلام کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:
  • به اطلاع دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه ی هفتم دبیرستان های استعداد درخشان و اولیای محترم آنان می رساند، انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در این مدارس بدون آزمون های پیشرفت تحصیلی و صرفاً بر اساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد. بر این اساس متقاضیان می توانند از تاریخ 19 لغایت 24 خرداد ماه برای ثبت نام به آدرس hoosh.medu.ir  مراجعه نمایند.
  • سنجش استعداد و هوش داوطلبان همزمان در سراسر کشور در تاریخ 5 مرداد ماه انجام می شود و اسامی پذیرفته شدگان در نیمه ی دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد. همان گونه که قبلاً نیز به اطلاع رسیده است برای موفقیت در این فرایند نیازی به مطالعه منابع درسی یا غیر درسی و یا شرکت در کلاس های تقویتی و موسسات آمادگی آزمون نیست و خانواده ها از هزینه کردن در این مسیر اجتناب نمایند.
  • ضمناً چنانچه  پذیرفته شدگان قبلاً در مدارس غیردولتی ثبت نام کرده باشند در فرایند انتقال آن ها به مدارس استعدادهای درخشان، هزینه ای به خانواده ها تحمیل نخواهد شد.